Propolis ve Faydaları

Propolis, arıların kovanlarını korumak ve petekleri sıvazlamak için ürettikleri maddedir. Bitkilerin tomurcuk ve salgılarının arıların enzimleriyle birleşmesi sonucu oluşur ve tomurcuk alınan bitkiye göre rengi değişir. Genelde yeşil, kırmızı, koyu kahve tonlarında renklere sahiptir.

Propolisin oldukça fazla faydası vardır. Bağışıklık sistemini destekler, güçlendirir. Hastalıklara karşı vücut direncini arttırır, hastalıklarla savaşan hücrelerin etkinliğini arttırır. Mikrop öldürücü etkisi vardır. İltihap giderir. Tümör hücrelerini öldüren hücrelerin aktivitesini arttırır ve tümör hücrelerinin çoğalmasını engeller, onları intihara zorlar. Ayrıca mide ülserine sebep olan mikrobu da öldürdüğü kanıtlanmıştır.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.