Onarıcı Peelingtriaclub-onarici-peeling

 

Daha canlı, parlak, temiz ve genç bir cilde sahip olmanın en etkili yolu.

Peeling deriyi canlandırmak, gençleştirmek; sivilce ve izlerini, istenmeyen lekeleri gidermek; cildin görünüşünü iyileştirmek amacıyla deriye bazı solüsyonların uygulanmasıdır. Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının yani ölü derinin soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç, sağlıklı, taze ve pürüzsüz bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.
Peeling işlemi ile;
• Ciltteki ince kırışıklıklar,
• Sivilceler ve izleri,
• Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, doğum kontrol ilaçlarının sebep olduğu lekeler ve doğum lekeleri için uygulanabilir.
Cilt gençleştirmede, esas deri altında yalancı bir yanık uyarısı oluşturulmaktır. Bu gerçek bir yanık değildir sadece deri altındaki onarım mekanizmalarını harekete geçirmek için bir uyarandır.

Bu uyaranla deri altında onarım mekanizması tetiklenir ve deriyi daha genç ve diri tutan kollojen ve elastik liflerin yapımı tetiklenir. Böylece ciltte bir dirileşme ve gençleşme; üst derinin hafif soyulmalasıyla da daha homojen, pürüzsüz, canlı parlak bir cilt oluşur.

İşlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. Peeling işleminden sonra cildi nemlendirmek, rahatlatmak ve korumak amacıyla yağlı ve kozmetik olmayan, medikal bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.