Medikal Cilt Bakımıtriaclub-medikal-cilt-bakimi

Cildin Yapısı
Cildimiz birçok tabakadan oluşmakla beraber bu tabakaları üç ana katmanda inceleyebiliriz:
Dış tabaka (Epidermis): Cilt hücreleri, pigment ve proteinler içerir.
Orta tabaka (Dermis): Kan damarlarını, bazı kıl foliküllerini, yağ bezlerini ve sinirleri içerir. Epidermisin beslenmesini sağlar.

İç tabaka (Subkutanöz tabaka): Bazı kıl foliküllerini, ter bezlerini, kan damarlarını ve yağ dokuyu içerir. Her tabaka cildin esnekliğini sağlayan kollagen ve elastin liflerinden oluşmuş bağ doku ile desteklenmektedir.

Cilde destek olan tedaviler cildin bu katmanlarına göre farklı faydalar sağlamaktadır. Örneğin; kimyasal peeling, epidermis üzerinde etkili olurken lazer rejuvenasyon işlemiyle dermis tabakası hedeflenmektedir.

Cilt tipi nasıl belirleniyor?
Salonumuzda bakıma başlanmadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılır ve böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verildikten sonra, cildinize uygun programlar düzenlenir.

Cilt bakımı neden gereklidir?
Cildimiz UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Sadece estetik değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır.
Cilt bakımı cildin asitlik derecesini düzenlemek, gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamakta en önemli unsurdur.

Kimler cilt bakımı yaptırmalıdır?
20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması öneriliyor. Akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için uygulanmalı.

Cilt bakımı için hangi yöntemler kullanılıyor?
Kişinin günlük aktivitesini engellemeyecek lunch- time peeling, kimyasal peeling, gözeneklerin temizlenmesini sağlayan derin peeling’lerin yanı sıra, cilt tipi ve ihtiyacına göre serum, masaj ve akneyle sivilceleri kurutmak için maskeler uygulanıyor.