+90 (212) 284 81 74 tria@triaclub.com

Bizler, diyetisyen denilince akla gelen her zaman tatsız, tuzsuz yiyecekleri tüketmek yargısını sağlıklı ve dengeli beslenme mantığıyla değiştirmek için çalışmaktayız. Misyonumuz her bireyin ideal kilosuna ulaşması ve sağlıklı bir vücuda sahip olmasıdır. Tüketilen birçok yiyecekte hangi tür vitaminler var hangi besin neye iyi geliyor gibi cevaplar bilinmediği için bilinçsiz bir şekilde tüketilen gıdalar ilerleyen süreçlerde olumsuz etkilerini göstermektedir. Uygulanacak olan diyet sayesinde artık hakkınız olan kaliteli yaşama bir adım daha yaklaşmış ve kilonuzdan dolayı ya da çok zayıf olmanızdan dolayı özlediğiniz estetik ve güzelliğin vücudunuzda hayat buluşunu izleyeceksiniz.

Peki, neden diyet yapmalıyız?

Diyet aslında kelime anlamı olarak beslenme düzeni anlamına gelmektedir. Aslında diyete başlamak demek beslenmenizi düzenlemek, daha sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak ve eğer kilonuzda veya yağ oranınızda fazlalık varsa onu ideal düzeye getirmek demektir.

Kişilerde fazla kilo ve fazla yağın bir kısmı organların etrafında yer almaktadır. Birçok hastalığın tetikleyicisi fazla kilo yani fazla yağlarımızdır. Bunlar kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet gibi birçok hastalıkların riskinin artmasına, kan kolesterolünün yükselmesine neden olur.

Beslenmenizi düzenleyip sağlıklı hale getirmek aslında sağlığınızı düzenlemektir. Kişinin ağırlığının yaklaşık % 10 unu kaybetmesi durumunda obeziteye bağlı birçok komplikasyonun azaldığı görülmektedir. Sağlıklı beslenerek ideal ağırlığınıza ve yağ yüzdenize ulaştığınızda organlarınızın etrafındaki yağlanma ve organlarınızın taşıdığı ağırlık miktarı da azalacağından organlarınızın ömrünü uzatıp daha sağlıklı çalışmalarına yardımcı olacak ve vücudunuzun sağlıklı yaşlanmasını sağlayacaksınız.

Uzman diyetisyenimiz her geçen gün hayatımızın bir parçası olan fast food tüketiminde ortaya çıkan obeziteye karşı alınacak önlemler, gerekli adımlar ve tüketilmesi gereken besinlerle çağımızın sorunundan sizleri kurtarmaktadır.

İdeal kilonuza bağlı kalarak ve sağlıklı beslenerek hayatınızı güzelleştirmek için yaptığımız çalışmalarda sağlık ve estetik hayatınızın esas parçası olacaktır.

Sizler de hayatı daha kaliteli kılmak adına bize ulaşabilirsiniz.