+90 (212) 284 81 74 tria@triaclub.com

Gözenekler Nasıl Küçültülür?

Her kadın daha parlak, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bunun için ilk adım daha küçük ve sıkı gözeneklere sahip olmaktır.

Gözenek küçültmek için en çok kullanılan bakım yöntemi peelingdir. Ancak sanıldığı gibi granürlü peeling gözenekleri küçültmez. Cilt çok hassas ve ince bir yapıya sahiptir, onu tahriş etmeden, ona hasar vermeden bakım yapmak gerekir. Seramik tava buna örnek olarak verilebilir. Seramik tavanızı yıkarken süngerin yeşil, yani sert yüzünü kullanmazsınız. Çünkü süngerin sert yüzü tavanızı çizer, onun yıpranmasına ve özelliğini yitirmesine sebep olur. Granürlü peeling de aynı süngerin yeşil yüzü gibidir. Bu nedenle gözenekleri küçültmek adına yüze sık sık granürü peeling yapmaktan kaçınılmalıdır.

Cilde uygun peeling yöntemini uygulamak, gözeneklerin küçülmesini ve cildin yenilenmesini sağlar. Pek çok peeling çeşidi vardır; kimyasal peeling, bitkisel peeling, süt asidi peelingi, meyve asidi peelingi, glikolik asitli peeling. Hangi peelingin cilde uygun olduğunu anlamak ve uygulamak için öncelikle bir uzman görüşü alınmalıdır.

Peelinge ek olarak dermostatik ürünler de gözenek küçültmek için kullanılabilir.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.