+90 (212) 284 81 74 tria@triaclub.com

Geç Olmadan Çatlakları Önleyin

Çatlaklar, tüm kadınların endişe ettiği önemli bir güzellik problemidir. Özellikle karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülen çatlaklar, hamilelikten sonra veya ciddi oranda ve hızlı kilo alıp verme sonucunda oluşur. Bunların haricinde dayanıksız ve hassas bir cilde sahip kadınlarda da çatlak problemi ile sık sık karşılaşılmaktadır. Açık renk tene sahip kadınlar ise çatlak oluşumuna müsaittir.

Ciltte oluşmuş çatlakları doğal yollarla yok etmek pek mümkün değildir. Ancak çatlak oluşumu, önlem alınarak engellenebilir.  Özellikle hamilelikten önce erken önlem olmak oldukça önemli ve faydalı olacaktır.

Ciltte çatlak oluşumunu önlemek için cildi nemlendirmek, bol su içmek, A, C ve E vitaminlerini tüketmek gerekir. Bununla birlikte sıkı bir vücuda sahip olmak da çatlak oluşumunu engeller. Alınması gereken önlemler konusunda en önemli nokta hızlı kilo alıp vermekten kaçınmaktır. Fazla kilolarınızdan bilinçsizce ve hızlıca kurtulmaya çalışmak vücudunuza, hem güzellik hem de sağlık açısından zarar verecektir. Özellikle hamile kadınlar, uzman gözetiminde kilo kontrolü sağlamalıdır.

Henüz kırmızı olan çatlaklara müdahale etmek de önemli bir hamledir. Çatlak oluşumu başladıktan sonra kakao yağı veya badem yağı kullanmak faydalı olabilmektedir. Ayrıca problemli bölgede buz kalıbı gezdirmek de etkili olacaktır.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.