Bal ve Faydaları

Bal, arıların çiçeklerde bulunan nektarları toplayarak peteklerde depo edip olgunlaştırdıkları bir üründür. Balın yapısı arının yaşına, nektar aldığı bitkiye, iklim koşullarına ve benzeri faktörlere göre değişebilir. Bu sebeple ballar yapısı, rengi, kokusu, tadı ve görünüşü bakımından farklılık gösterir.

Bal oldukça fazla madde içerir. Bunlar arasında enzimler, B,C,E ve K vitaminleri, potasyum, kalsiyum, magnezyum, selenyum ve fosfor en çok bilinenleridir. İnsan vücudunda sentezlenemeyen aminoasitler balda mevcuttur.

Aynı zamanda bal, mikropları öldürür, enfeksiyonların önüne geçer. Hastalıklara karşı vücudu koruduğundan dolayı kışın bolca tüketilmelidir. Özellikle grip ve soğuk algınlığı gibi durumlarda zencefil suda kaynatılıp üzerine bal ve limon eklenerek içilebilir, bu sayede kolayca iyileşip ayağa kalkabilirsiniz.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.