Bağışıklık Sistemini Bozan 3 Psikolojik Sebep

Önceki yazımızda bağışıklık sistemini bozan 7 adet etkenden bahsetmiştik. Şimdi ise bu sistemi bozan psikolojik sebeplere değineceğiz. Çünkü vücudu yalnızca yiyip içtiklerimiz değil, psikolojik ve ruhsal durumumuz, düşünce ve fikirlerimiz de etkiler.

  1. Olumsuz düşünmek ve karamsar düşünce yapısına sahip olmak, daha kolay hastalanmamıza sebep olur. Şöyle bir düşünelim, umutsuz, olumsuz ve karamsar düşüncelere kapıldığımızda kendimizi yorgun, bitkin, halsiz ve hasta gibi hissederiz. İçimizden bir şey yapmak gelmez. İşte bunun sebebi, beynimizi ve zihnimizi zehirleyen kötü düşüncelerdir. Bu düşünceler hızla bağışıklık sistemimizi de etkiler, bizi hasta etmeye çalışır. Bu sebeple her zaman sağlam, mutlu ve umutlu olmak, olumlu düşünmek ve bu yönde enerji yaymak gerekir.
  2. Stres ise olumsuz etki yaratan birtakım hormonların salgılanmasına sebep olarak bağışıklık sistemini zayıflatır, adeta üzerine çöker. Bu sebeple kesinlikle stresten uzak durulmalıdır. Stres hastalıklara ve ömrün kısalmasına sebep olur.
  3. Yalnız yaşamak veya yalnız kaldığınızı hissetmek de sizi zayıflatır. Yalnız yaşayan kişilerin kalabalık yaşayanlara oranla daha fazla hastalandıkları sonucu elde edilmiştir. Bu sebeple yalnız kalmayın, etrafınızı sevdiklerinizle dontın.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.