+90 (212) 284 81 74 tria@triaclub.com
İyon Detoks

İyonlaşma Teorisi

İyon, bir elektron kazanmış veya kaybetmiş olan ve zıt elektrik yüklü partiküllere bağlanabilen ve onları yüksüz hale getirebilen manyetik bir alan oluşturan yüklü bir atomdur. Bu nötr hale gelmiş partiküller osmoz olarak adlandırılan süreç yoluyla vücuttan çıkarılır. Osmoz, partiküllerin düşük yoğunluktaki bir bölgeden yüksek yoğunluktaki bir bölgeye hareketini tarif etmekte kullanılan bilimsel bir terimdir. Bu durumda yüksek yoğunluk, üniteyi çalıştırırken düzeneğin su içine yerleştirilmesiyle meydana getirilen iyon alanına işaret eder.

Güç kaynağı düzeneğe düşük düzeyli direkt bir akım iletirken düzenek, ellerin, ayakların veya vücudun yanına suyun içine koyulur. Bu, düzeneğin içindeki metallerin su ve tuz ile birlikte suyun içindeki oksijen ve hidrojeni ayırma yoluyla pozitif ve negatif olarak yüklenmiş iyonlar üretmesine neden olur. Pratisyen, turnusol kâğıdı (pH belirteci) veya kas testi kullanarak polarite ayarını belirler.

İyon Temizleme yoluyla üretilen iyonların vücudun içinde yolculuk ederek kendilerini bir sürü toksik maddeye bağladığını, böylece onların pozitif veya negatif yüklerini nötrleştirdiğini düşünüyoruz. Hayat boyu vücutta birikmiş olan toksinlerin neden olduğu acıyı ve diğer belirtileri (belirtilere toksik birikmesinin neden olduğu varsayılarak) azaltmak mümkün olabilir. İyon Temizleme detoksifıkasyon sürecinin uzun süre etkili olması, kişinin yapmaya istekli olduğu diğer yaşam-destekleyici değişikliklere bağlıdır.

Vücut Dengesi ve Temizliği için İyon temizleme nedir?

İyonlar, elektron kaybetmiş ya da kazanmış atom veya moleküllerdir (Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlardır). Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar.

Pozitif ve Negatif İyonun Anlamı

İyon Temizleme tartışmalarında pozitif ve negatif, kimyasal olaylardan ziyade elektriksel olaylarla ilgilidir. İyon Temizleyici pozitife ayarlandığında, akım pozitif kutba yöneltilir ki bu durum, suyun içinde daha çok negatif iyon üretilmesiyle sonuçlanır. Bu yüzden pozitif bir polarite, kan pH’ını asitlikten alkaline doğru yükselttiğine inandığımız negatif bir iyon akışı meydana getirir.

İyon Temizleyici negatife ayarlandığında, akım negatif kutba doğru yöneltilir ki bu durum suyun içinde daha çok pozitif iyon üretilmesiyle sonuçlanır. Bu yüzden negatif polarite, kan pH’ını alkalinden asitliğe doğru düşürdüğüne inandığımız pozitif bir iyon akışı meydana getirir.

Günümüz koşulları göz önüne alındığında insanların yaklaşık olarak %95’i asidite durumu yaşar; yani vücutları aşırı miktarda hidrojen iyonları içerir ve kan pH’ları 7.45’den daha düşüktür. Bu insanlar negatif olarak yüklenmiş yüksek yoğunluktaki iyonlara maruz bırakılmaktan çok yarar göreceklerdir.

İşlem esnasında yapılan dâhili temizlik, toksin atılımını, karaciğer detoksifikasyonunu kapsamakta, böylece vücutta sıvı birikimi oranının azalmasına, iltihapların giderilmesine, hafızanın gelişmesine, mükemmel mesane kontrolüne, kilo kontrolü, zayıflama, daha dengeli bir iç pH değerine, daha güçlü bir immün sistemine sahip olunmasına yardımcı olur. Ayrıca baş ağrıları, gut ve artrit ağrılarında önemli ölçüde bir azalma görülür. Refleksolojide inanıldığı gibi her ayak aslında, vücudunuzun onun aracılığıyla kendisini bedenin birçok kısmında biriken toksik atıklardan ve ağır metallerden arındırmaya çalıştığı bir kanaldır.

Ayağınızın tabanı, 60’dan fazla refleksoloji noktası içerir, bu da vücudunuzda enerjik olarak oldukça aktif bir yer olduğu anlamına gelir.

İyon Temizliği Renk Görünüm Tablosu

triaclub-arinma-iyon-detoks

Uygulama yapılan suda pozitif ve negatif iyonlar neredeyse mükemmel bir dengededir. Vücudun yaklaşık %70’i sudan oluştuğu için su ile etkileşime girme yeteneği çok yüksektir. Uygulama esnasında ayaklarda ki gözenekler vasıtasıyla suyun titreşimsel frekansı manyetik ve elektriksel alanların birbirini etkilemesinden dolayı vücudun titreşimsel frekansını etkileyecektir.

Dolayısıyla, İYON HÜCRE TEMİZLİĞİ ünitesi en iyi detoks ürünlerinden biridir. Son derece harika ve doğal bir tedavi destek aracıdır. Acısızdır, ilaç içermez ve zararlı yan etkilere sahip değildir.