+90 (212) 284 81 74 tria@triaclub.com

Aloe Vera’nın Mucizeleri

Önceki yazımızda Aloe Vera’nın ne olduğundan ve nasıl kullanılabileceğinden bahsettik. Şimdi sıra Aloe Vera’nın faydalarında, daha doğrusu yarattığı mucize etkilerinde….

Aloe Vera oldukça fazla sorunun çözümünde ana veya yardımcı olarak kullanılabilir. İşte bu sorunlar:

Cilt İçin Aloe Vera: Tahrip olan hücrelerin onarılmasında etkili olduğundan cilt ile ilgili, zarar görmüş hücrelerin yarattığı sorunlarda kullanılabilir. Cilt ve tırnakta oluşan mantar hastalığının ilerlemesini önlemede ve hastalığı iyileştirmede etkilidir. İnatçı sedef hastalığına iyi gelir. Yanıkların tedavisinde kullanılır. Yanık sonucu oluşan deformasyonlarda yardımcı, yanıktaki acının son bulmasında da ana etkiye sahiptir. Kızamık hastalığında etkilidir. Etkin akne tedavisinde kullanılabilir. Güneş yanığına iyi gelir, cildi rahatlatır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Sıkı bir cilt oluşumunu sağlayarak yaşlanmayı önler. cildi nemlendirici etkisi vardır. Bazı küçük cilt alerjilerinde etkilidir. Ciltteki yara, yanık ve deformasyonların iyileşmesinde önemli etkiye sahiptir. Aloe Vera jeli, böcek sokmalarında etkilidir. Aynı zamanda donma sonucu oluşan cilt deformasyonlarında etkilidir. Egzama hastalığının iyileşmesine yardımcı olur.

Kalp ve Damar Hastalıklarında: Aloe Vera’nın kolesterol seviyesini düşürdüğü kanıtlanmıştır. Yalnızca düşürmekle kalmayıp normal ve sağlıklı seyrinde ilerlemesine de yardımcı olur. Kolesterol hastaları için Aloe Vera çiçeği çayı önerilir. Kan akışını hızlandırma etkisiyle damar tıkanıklıklarını önler, kalp ve damar sağlığını ve dengesini korur. Bu etkisiyle vücuttaki oksijen döngüsünün de hızlanmasını ve gelişmesini sağlar.

Kanserde: Aloe Vera kanserli hücrelerin yayılmasını ve bu dokuların büyümesini önler. Hatta başlangıç seviyesindeki kanser hastalıklarındaki etkisi çok büyüktür. Normal zamanda da kanser riskini azaltır. Aloe Vera içecekleri kolon kanserinde etkilidir.

Diğer Hastalıklarda: Ağızdaki pamukçuk hastalığının büyümesini önler. Kemik yıkımını durdurabilme etkisiyle, özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesini önler. Anti-bakteriyel etkisiyle enfeksiyonların oluşumunu önler, tedavisinde etkilidir. Kabızlık, hemoroit, mide ülseri gibi mide ve bağırsak rahatsızlıklarında etkisi büyüktür. Ayrıca huzursuz bacak sendromunun tedavisinde yardımcı etkiye sahiptir. Mikrop öldürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Bağırsak enfeksiyonu ve şişkinlik için Aloe Vera suyu ve elma tüketilerek müshil etkisi sağlanabilir.

Aynı zamanda Aloe Vera, stres ve depresyon gibi sinir sistemi rahatsızlıklarında rahatlatıcı ve sakinleştirici etkiye sahiptir. Radyasyonun yarattığı etkileri azaltır. Bu sebeple evinizde Aloe Vera bitkisi bulundurmak, size iyi gelecektir.

Unutulmamalıdır ki her şeyin fazlası zarardır ve Aloe Vera da gereğinden fazla, yüksek dozlarda kullanıldığında zararlı etkiler gösterir. Bu nedenle ihtiyaca uygun şekilde ve miktarda kullanılmalıdır.

Yazar

Tria Club

Tria Club olarak vizyonumuz; 2000 yılından bu yana profesyonellik ve kalite çerçevesinde siz müşterilerimize sağlıklı güzellik ve kaliteli yaşam tarzı kazandırmaktır. Açıldığımız andan itibaren kendi alanımızda en iyisini sunmak için yola çıktık ve kısa süre içinde hedeflerimize ulaştık.